Şifresiz Ticaret Sicil Gazetesi Sorgulama

Şifresiz ticaret sicil gazetesi sorgulama işlemi, internet üzerinden gerçekleştirilebilmekte ve abonelik işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte geçmiş yıllardan bu yana kadar olan Ticaret Sicil Gazetesi’nin tüm bilgileri elektronik ortama aktarılmıştır. Bu sebeple sorgulama işlemi son derece kolay bir şekilde yapılabiliyor ve istenen bilgilere ulaşılabiliyor. Genel olarak sorgulama işleminin yapılabilmesi için kurum sahibi… Okumaya devam et Şifresiz Ticaret Sicil Gazetesi Sorgulama

Yayım tarihi
Finans olarak sınıflandırılmış

Allianz bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır?

Allianz bireysel emeklilik iptali işleminin gerçekleştirilebilesi için müşterilerin tercih edebileceği iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birinin değerlendirilmesi ile genel olarak 10 iş günü içerisinde iptal gerçekleşmektedir ve biriken hesaplardaki bakiyenin hesaba aktarımı gerçekleşmektedir. Fakat iptal işlemi yapmak istiyorsanız, bilmelisiniz ki; bir kesinti yapılması söz konusu olacaktır. Bu kesintinin miktarı ise fona katılım bedeli ve… Okumaya devam et Allianz bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır?

Yayım tarihi
Finans olarak sınıflandırılmış

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi kartı başvurusu artık şubeye gitmeden de kolaylıkla yapılabiliyor ve dileyen banka müşterileri, bankanın internet sitesi üzerinden de başvuru yapabiliyor. Birbirinden farklı bireysel kartları bulunan Denizbank; Deniz Bonus, Afili Bonus, Taraftar Kartlar, Bonus Business ve Emekli Bonus için internet sitesinden hemen başvuru alıyor. Bunun için yapılması gereken tek şey ise; web sitesine girmek, kartlar… Okumaya devam et Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yayım tarihi
Finans olarak sınıflandırılmış

İstihdam Nedir?

İstihdam; günümüzde işsizlik ile birlikte adı anılan, adından sıkça bahsedilen bir kavramdır ve özetle sözleşme anlamına geliyor. Genel olarak istihdam, kişilerin iletme tarafından bir ödeme planıyla, çalışma saatleriyle ve belirli olan şartlarla işlendirmesidir. İş gücü ile faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar, istihdamı kazanç elde etmek, üretim kapasitelerini arttırmak amacıyla gerçekleştiriyor. Kısacası, işletmeler istihdam sayesinde etki… Okumaya devam et İstihdam Nedir?

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı başvurusu, Maximum Kart, Maximiles, Maximum TEMA Card ve MercedesCARD Kredi Kartı seçenekleri için dijital ortamlarda hızlı başvuru alıyor. Dijital ve hızlı kredi kartı başvurusu dışında İş Bankası, şubelerinden de kredi kartı başvurularını alıyor. Kısacası İş Bankası kredi kartına sahip olmak isteyen kişiler, dilediği başvuru yöntemini seçerek kredi kartı sahibi olabiliyor. İş… Okumaya devam et İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yayım tarihi
Finans olarak sınıflandırılmış

Avivasa Bes Nasıl İptal Edilir?

Avivasa BES iptali nasıl yapılır diye düşünüyorsanız ve bir birikim hesabı olan BES sisteminden çıkmayı planlıyorsanız tercih edeceğiniz iki yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki; çağrı merkezini arayarak BES iptali işlemini gerçekleştirmek, ikincisi ise; BES iptali başvuru formunu doldurmak ve sigorta şirketine ulaştırmaktır. Fakat birikim fonu olan bireysel emeklilik sisteminden çıkılabilmesi için bazı kesintilerin yapılacağını kabul etmek… Okumaya devam et Avivasa Bes Nasıl İptal Edilir?

Yayım tarihi
Finans olarak sınıflandırılmış

🤔 İTO Firma Sorgulaması Nasıl Yapılır?

İTO firma sorgulaması, birden fazla yöntem ile yapılabiliyor ve bu işlemle söz konusu firmanın pek çok bilgisine ulaşabilmek mümkün. Oda sicil numarasından, iş adresine, sermayesinden oda kayıt tarihine, iletişim numarasından firmanın iş konusuna kadar pek çok bilgi, bu sorgulama sayesinde edinilebiliyor.Bunun yapılabilmesi için de firmaya ait bir takım bilgilere sahip olunması gerekiyor ve her bilgiye… Okumaya devam et 🤔 İTO Firma Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Yayım tarihi
Finans olarak sınıflandırılmış

EFT Ne kadar Sürer?

EFT Nedir? Bankalararası yapılan para transferi işlemine EFT adı verilir. Açılımı; elektronik fon transferidir. İki farklı banka arasında yapılan bir para transferi işlemidir. Banka içi yapılan transferlere ise Türkçe’de havale ismini vermekteyiz. EFT süresi, gerçekleştirilecek olan para transferinin işlem saatine ve bankaların yoğunluk durumuna göre farklılık göstermektedir.  Mesai saatleri arasında yapacağınız para transferi 10-15 dakikada… Okumaya devam et EFT Ne kadar Sürer?

Yayım tarihi
Finans olarak sınıflandırılmış

Bim’de Bonus Puan Geçiyor Mu?

Bim’de bonus puan geçiyor mu, bim marketlerinde bonus puan kampanyaları, bimlerde bonus puan geçiyor mu ve bim marketlerinde bonus puan kullanılıyor mu hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Günümüzde kredi kartı kullanmayan şanslı insan sayısı çok az. Yani hemen hemen herkes kullanıyor. Durum bu şekilde olunca da neredeyse tüm bireyler kredi kartlarının ve bankaların sunmuş olduğu kampanyaları takip… Okumaya devam et Bim’de Bonus Puan Geçiyor Mu?

Yayım tarihi
Finans olarak sınıflandırılmış

Kredi Kartı Bekleyen Provizyon Nedir?

Kredi kartı bekleyen provizyon, işlemin beklediğini göstermektedir. Bu süreçte ön ödeme yapılmış olur. Provizyon kelimesi, ön onay anlamına geliyor. Şu demek oluyor ki bankanız işleminizi denetliyor da diyebiliriz. Peki kredi kartı işlemlerinde bekleyen provizyonda kalması, işlemin bekleyen provizyonda kalması ne anlamına gelir? Ülkemizde kredi kartları oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Güncel verilere nazaran Türkiye’de 68 milyon… Okumaya devam et Kredi Kartı Bekleyen Provizyon Nedir?

Yayım tarihi
Finans olarak sınıflandırılmış