Facebook Reklam Verme

Facebook'a Reklam Verme

İçindekiler

Facebook en çok kullanılan ve ilk çıkan sosyal mecralardan olmasından kaynaklı, reklam verenler açısından değerli bir alternatif olmaktadır. Kullanıcı kitlesinin çeşitliliği ve çokluğu, hedefleme yaparken reklam verenlere fazlaca avantaj sunmaktadır. Kullanıcı etkileşiminin maksimum düzeyde olduğu Facebook üzerine verilecek reklamlar sayesinde markanın ve ürünün hedef kitleye ulaşması kolaylaşmakta, reklam için katlanılan maliyete göre fayda maksimize edilmektedir.

Facebook’a Reklam Vermek İçin Sebepler

  • Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya ağıdır. Bundan kaynaklı hedef kitleniz genişlemekte, hedefleme olanaklarınız da artmaktadır.
  • Oluşturulan paylaşım mantığı sayesinde kullanıcı etkileşimi maksimum düzeyde olmaktadır.
  • Organik kullanıcı hareketlerinin en yoğun olduğu sosyal paylaşım ağıdır.
  • Verilen reklamlar sayesinde marka bilinirliği artar
  • Web siteniz, verilen reklamlar sayesinde ciddi kullanıcı trafiğiyle karşılaşır
  • Uygulamalarınızı Facebook üzerinden tanıtarak indirme sayılarını ve uygulama kullanım oranını artırabilirsiniz.

Facebook Reklamlarının Reklam Verenlere Sunduğu Avantajlar

  • Facebook’un sunduğu istatistik özellikleri sayesinde verdiğiniz reklamın ulaşılabilirliğini, verimliliğini ve hedef kitlenizin özelliklerini detaylı olarak görebilirsiniz.
  • Reklamınızın yayımlanma aralığını saatler bazında düzenleyerek çeşitli lokasyonlara özel reklamları o bölgenin saat diliminin en etkin olduğu saatte gösterebilirsiniz.
  • Reklamları neredeyse sınırsız filtreler sayesinde tamamen hedef kitlenize odaklayabilirsiniz.
  • Gayet düşük bütçelere geri dönüşü yüksek reklamlar yayımlatabilirsiniz.

Facebook Reklam Modelleri

Site Haber Kaynağı Reklamları

Hedef kitlesine göre odaklanmış reklamların, kullanıcıların haber akışında gönderi tarzında görüntülenmesini sağlayan reklam türüdür. Bu reklamlar yalnızca masaüstü kullanımlarında kullanıcıya gösterilmektedir. Yayımladığınız reklamlara ürününüzle veya markanızla ilgili birçok bilgiyi ekleyerek avantaj sağlayabilirsiniz. Ayrıca ekleyeceğiniz görseller sayesinde reklamlarınızı monotonluktan kurtararak hedef kitlenizin reklamı tüketmesini kolaylaştırabilirsiniz.

Sağ Sütun Reklamları

Sitenin sağ sütununda yayımlanan reklam türüdür. Son güncelleme ile birlikte reklam sayısı azaltılıp büyüklükleri arttırıldı. Böylece kullanıcılarda oluşan reklam körlüğü ortadan kaldırılmış oldu. Görselle birlikte kullanılan metin şeklinde yayımlanan bu reklamlarda ürün, uygulama, sayfa ve marka tanıtımı kolayca yapılabilmektedir.

Mobil Haber Kaynağı Reklamları

Mobil cihazlarda haber akışında gösterilen reklam türüdür. Görsel boyutunda oluşan değişiklik dışında “Haber Kaynağı Reklamları”ndan herhangi bir farkı yoktur.

İşletmenizle Aynı Konumda Bulunanlara Erişme

Bu reklam türü sayesinde Facebook’un topladığı konum bilgileri üzerinden reklam yapabilir ve işletmenizle aynı bölgede bulunan insanlara markanızın reklamını yapabilirsiniz.

Dönüşüm Pikseli

Reklamlardan aldığınız dönüşümü verilen bir kod yardımıyla ölçmenizi sağlayan Facebook aracıdır. Bu araç sayesinde harcadığınız para ile getirisi arasında bağlantı kurarak reklam planınızı optimize edebilirsiniz.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

One thought on “Facebook Reklam Verme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir