Facebook Business Manager Hesabı Açma

Facebook Business Manager

Bu araç, Facebook ve İnstagram üzerindeki reklamlarınızı ve sayfalarınızı yönetebileceğiniz gelişmiş bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu araç olmadan da reklam hesabı sahibi olabilseniz dahi ileri seviyeli işlerinizde mutlaka en büyük yardımcınız olacaktır. Araç sayesinde reklamları tek sayfadan yönetebilir, yönetmesi için ajanslara değişik kriterlere sahip hesaplar oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu araç sayesinde Facebook piksel kodlarınızdan başlayarak ürün kataloglarınıza varıncaya dek bütün mülklerinizin paylaşımlarını kontrol edebilirsiniz.

Business Manager aracının birçok olumlu özelliği olmasına rağmen anlaması ve kullanması gayet zor bir araçtır. Yapılacak hatalar mülkleriniz üzerinde yetki problemine sebep olabileceği gibi yanlış kullanılması maddi zararlara da yol açabilir. Facebook Help kısmının ve Türkiye desteğinin yetersiz olması sebebiyle bu aracın tanıtımına temelden başlamayı uygun görüyoruz.

Bir reklam ajansıyla reklamlarınızı yönetmeleri için anlaşma sağladığınızı varsayalım. Bu noktada reklam ajansının sizden isteyeceği ilk şey kendi Business Manager’larına, kendi Business Manager’ınızdan yetki isteği olacaktır. Sizin Business Manager hesabınız yoksa Facebook üzerinden nasıl açacağınızı adım adım anlatacağız.

1. Tarayıcınız üzerinden gizli pencere açarak (SHİFT + CTRL + N) https://business.facebook.com adresini tarayıcı çubuğuna yazın ve sayfayı açın.

2. Hesap Oluştur (Create Account) butonuna tıklayın ve karşınıza gelen pencereye kişisel hesap bilgilerinizi yazarak giriş yapın. (Resmi facebook sayfası olduğu için gönül rahatlığıyla giriş yapabilirsiniz)

3. Başarılı şekilde giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan Create Account (Hesap Oluştur) butonuna tıklayarak hesap oluşturma adımına başlangıç yapın.

4. Ekranın ortasında açılan pop-up sayfaya şirket adınızı, kendi adınızı ve e-posta adresini girin. Daha sonra “İleri” butonuna basın.

5. Devamında açılan sayfaya adres, internet sitesi ve kullanım amacınızı seçerek ilerleyin.

6. Tebrikler! Business Manager hesabınızı açtınız. Şöyle bir ekran görünmeli

7. >Ana sayfada sol tarafta bulunan yatay üç çizgiye tıklayarak açılan pencereden Business Settings (İşletme Ayarları) butonuna tıklayıp ayarlar kısmına ulaşın.

8. Ayarlar sayfasının sol sütununda bulunan Pages yani Sayfalar menüsüne tıkladığınızda orta alanda açılan butonlardan Add a Page (Sayfa Ekle) seneğine tıklayın ve işletmecisi olduğunuz Facebook sayfasını Business Manager’a ekleyin.

9. Eğer daha öncesinde sayfanız üzerinde Business Manager’a verilmiş bir izin yoksa sayfanızın “Sayfa Görevleri” menüsüne ulaşıp burada bulunan Ownership Transfer (Yetki Transferi) kısmını bulup Respond a Request (Yetki Talebini Yanıtla) butonuna tıklayıp Business Manager yetkilendirmesini yapmanız gerekir. Sayfanız bireysel ise daha sonrasında Business Manager yetkisi iptal edip tekrar bireysel sayfaya çeviremezsiniz.

 

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

One thought on “Facebook Business Manager Hesabı Açma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir