İçeriğe geç

Dijital

Dijitale dair ne varsa, sektör hakkında son gelişmeler ve haberler yer alıyor.

Gelişmiş Arama

Google Gelişmiş Arama Komutları

Google’ın bize sunduğu imkanların sayısı her geçen gün artıyor. Bu içeriğimizde Google’da arama yöntemlerini ele alıyoruz. Google bize birçok imkan sunuyor, ancak insan diline ulaşmak kolay değil. Peki Google’ın bizi tam olarak anlamasını, yani aradığımız sonuçlara en yakın şekilde arama yapmasını nasıl sağlarız? İşte bunun için bazı yöntemler.

Korumalı: B

Burada alıntı yok çünkü bu yazı korumalı.

Online İtibar Yönetimi

Online itibar nedir? Kurum, ürün, marka yada herhangi bir bireyin web’te insanlar tarafından nasıl göründüğü ve algılandığı anlamına gelir.
Online itibar yönetimi nedir? şirketlerin yada kişilerin sektörde değerini kaybetmemesi, yükseltilmesi için teknik çalışmalarla yapılan halkla ilişkiler faaliyetidir. Online itibar yönetimi ile bir markanın, kişinin yada şirketin itibarını daha iyi konuma getirilebilir. Marka bilinirliğini ve güvenilirliğini arttıran bir çalışmadır. Bu çalışma çok titiz ve şeffaf yürütülmelidir. İtibar kazanmak zorlu bir süreç, kaybetmek ise çok kolay.

Online İtibar yönetimi ile internetteki içeriklerinizin yönetimini kendi elinize alabilirsiniz. Rakip firmalar yada şahıslar, internette istedikleri gibi yazılar yazabiliyor. Bu yazılar herhangi bir haber sitesinde, sözlük, blog yada forumlar olabilir. İşte bu gibi içerikler prestijinizi zedeleyebilir. Olumsuz içeriklerin dilediğiniz gibi silinmesi maalesef mümkün değil. Bilişim avukatlarının yaptığı tüm işlemler sadece Türkiye’ye özeldir. Google sunucuları Amerika’da olduğu için mahkeme aracılığıyla içeriklerin yayından kaldırılması gibi bir şey yoktur. Ama üzülmeyin, online itibarı yönetmek için başka çözümler de var.