İçeriğe geç

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama teknikleri ve yenilikleri yer alıyor.

Mobil Uyumlu Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Responsive yani duyarlı tasarım olarak adlandırılan mobil uyumlu web tasarım ile web siteleri bilgisayardaki deneyim ile telefonda kullanılabilecektir. Responsive sitenin bilgisayardaki tasarımıyla aynı şekilde telefonda da CSS ile boyutlandırma yaparak çalışır. Arama motoru optimizasyonu için en gerekli temellerden biridir.

Sitelerinize cep telefonu ile giriş yapan kullanıcılar içeriği düzgün olarak görüntüleyemiyorsa, siteyi terk edecektir. Bu da size ziyaretçi kaybı yaşatacaktır. Oysa mobil uyumlu web sitelerinde durum farklıdır. Siteye giren ziyaretçilerin geçirdiği süre artar, hemen çıkma oranı düşer. Kullanıcı etkileşimi ve deneyimi açısından olmazsa olmaz bir etkendir. Sitenizi tüm cihazlara uyumlu yapmanız Google sıralamasını da etkileyecektir. Eskiden internet sitesi sahibi olmak bir lüks gibi görünüyordu. Oysa şimdi site yapmanın yanı sıra tüm cihazlara uyumlu olması bir zorunluluk.

Mobil dostu siteler Android, Ios, BlackBerry, Symbian, Windows Mobile gibi tüm telefonlarda sorunsuz açılmalıdır.

Kaliteli içerik ve SEO

SEO çalışmalarıyla yakından ilgilenen herkes mutlaka “İçerik kraldır” şeklindeki kült haline dönüşen sloganla daha önce de karşılaşmıştır. Peki bir içeriğin kaliteli olduğuna Google nasıl karar veriyor? Veya bir içeriğin arama sıralama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması gerektiği fikri Google’da nasıl oluşuyor?

Dijital PR Nedir?

Dijital PR; arama motorları, bloglar, forumlar, haber siteleri, sosyal medya araçların halkla ilişkiler amacıyla kullanılmasıdır. Dijital PR Faydaları Digital PR Yararları; Online imajınızı arttırabileceğiniz en etkili yöntemdir.…

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu – Conversion Rate Optimization (CRO)

Dönüşüm oranı optimizasyonu yani Conversion Rate optimization (CRO) web sitenizin potansiyelini ve kazancını en üst düzeye çıkarmanızı ve mevcut kitlenin geri dönüşünü iyileştirmek için kullanıcı geri bildirimlerinin yanı sıra verileri de kullanarak yapılır. Dönüşüm Oranı Optimizasyonu web sitenizden yatırım getirisini arttırmak için analitik verileri ve kullanıcı geri bildirimlerini kullanma sürecidir. Bu işlem tüm web sitelerinin işlem sayısını ve güvenilirliğini arttırmak için yapılabilir. Her sitenin iyileştirmek istediği bir metrik olması nedeniyle, Dönüşüm oranı optimizasyonu sadece e-ticaret siteleriyle sınırlı değildir. En yüksek dönüşüm oranı en iyi tasarlanmış siteler ile geliştirilebilir. Bu iyileştirme ile sitenizin dönüşüm sürecini geliştirebilecek ve doğru müşteriler elde ettiğinizden emin olabileceksiniz. Dönüşüm oranını arttırmak için bazı önerilerim var.

Organik Ziyaretçi

Organik Ziyaretçi Nedir? Bir web sitesine kendi isteğiyle ve doğal şekilde arama motorlarından gelen trafiklerdir. Bu bağlamda bir web sitesine gelen en değerli trafiktir. Organik hitler ile SEO yükselişi yakalanacağını iddia eden programlar veya bu hizmeti satan firmalar tamamen çöptür. Çok basit metriklerle bu organik hitler gerçek mi ölçebildiğimize göre, Google bunu çok daha yakından takip etmektedir.