Blog Nasıl Açılır?

Blog Açma

İçindekiler

Blog açmak için pek çok yöntem var. Bu yazımızda sizlere wordpress ile nasıl blog açılır konusu hakkında bilgiler aktaracağız. En çok tercih edilen blog tabanı olarak da WordPress’in kullanıldığını belirtmekte fayda var.

WordPress blogunun faydaları

Bu kadar insanın blog kurulumunda wordpress yazılımını tercih etmesinin elbette bir nedeni var. WordPress ile hiçbir yazılım bilgisine sahip olmadan blogunuzu yönetebilirsiniz. Ayrıca sunduğu birçok eklenti ile de kafanızda tasarladığınız herhangi bir düşünceyi bu eklentiler vasıtasıyla kolaylıkla çözebilirsiniz.

Blog türleri

Kişisel bloglar:

En çok tercih edilen blog türüdür. Kişinin ilgi alanına uygun olarak tasarladığı kişisel web siteleridir. Genellikle geniş bir kategori ağına sahiptir, belirli bir konu arasında sıkışmazlar. Gezi yazıları, yemek tarifleri gibi bloglarda bu sınıfa dahildir.

Topluluk blogları:

Bu tür blog sahipleri kullanıcılar ile iç içedir. Üyeler arası fikir alışverişi, tartışmaların sahne olduğu bu tür blogların belirli kuralları vardır.

Gazete blogları:

İsminden de anlaşılacağı üzere güncel haberleri ulusal ya da bölgesel olarak sınırlandırarak içerikleri yayınlarlar. Yayınlanan bu içeriklere kullanıcılarda yorumları ile dahil olur.

Kütüphane blogları:

Aradığınız bir bilgiyi ilgili sitelerde bulamıyorsanız, kütüphaneler bu konuda size yardımcı olabilir. Sınırsız konu alanına sahiptir ve içerikleri öğreticidir.

İşletme blogları:

Kişinin sektörüyle alakalı kullanıcı kitlesine ulaşabilmek için seçtiği bir yoldur. Bu sayede hedef kitlesini kendi bünyesinde barındırabilir ve içeriklerini, ürünlerini tanıtabilir.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

One thought on “Blog Nasıl Açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir