VPS Nedir?

VPS, İngilizceden dilimize kısaltma olarak giren bir internet terimidir. Açılımı, Virtural Private Server olan VSP, paylaşımlı hosting ve dedicaded hosting terimlerinin karışımından oluşmaktadır. Hemen bir örnek vererek VPS ne demektir biraz daha  net anlatmaya çalışalım.  Bir site kurmak için hosting ve domaininizi aldınız bu noktadan sonra sitenizi açtınız ve artık web siteniz yayındadır. Zamanla hitiniz… Okumaya devam et VPS Nedir?

İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları, özellikle Türkiye’ye olan yakınlığı ve fiyatlar bakımından Amerika’dan ucuz olmasından dolayı benim de tercihim oldu. Bu içerikte size 6 aylık dil okulu tecrubelerimi anlatmaya çalışacağım. Öncelikle okulların kalitesi gerçekten çok iyi ve her okul devlet tarafından sıkı denetimde. Burada çok büyük bir “Dil Okulu” sektörü var. Okulların birçoğu British Council akreditasyonuna sahip.… Okumaya devam et İngiltere Dil Okulları

Yayım tarihi
Bilgi Tarlası olarak sınıflandırılmış

Mobbing Nedir? Nasıl Aşılır?

Mobbing Nedir? Türkçe olarak Psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz etme, rahatsız etme anlamını taşır. En iyi şekilde iş yerinde yıldırma, psikolojik terör anlamına gelir. Özellikle hiyerarşik yapılarda, kontrolün zayıf olduğu iş yerlerinde, gücü elinde bulunduran kişinin yada grubun, bir diğerine psikolojik yollarla uzun süreli sistematik baskı uygulamasıdır. Ters Mobbing Nedir? Kendisine karşı yapılan mobbing sonucunda,… Okumaya devam et Mobbing Nedir? Nasıl Aşılır?

Yayım tarihi
Bilgi Tarlası olarak sınıflandırılmış

Geleceğin Meslekleri

Gelecekte kariyeriniz için en iyi katkı nedir? Her şey nasıl değişecek? İşinizin yarın devam edeceğinin bir garantisi var mı? Herkesin bu konuda fikirleri var. Bana göre gelecekte şuan tahmin edemeyeceğimiz kadar çok meslek yok olacak. Bence ilk yok olacak mesleklerden birisi doktorluk. Siber-beyne sahip olmayan birinin bunu anlamasını beklemiyorum. Çünkü ona göre, bilgisayar ve içindekiler… Okumaya devam et Geleceğin Meslekleri

Yayım tarihi
Bilgi Tarlası olarak sınıflandırılmış

Ücretsiz Webmaster Araçları Listesi

Bu içeriğimde, yıllarca süren deneyimlerle elde edilmiş en iyi webmaster araçları yer alıyor. Google Webmaster Tools Google’ın site yöneticileriyle iletişim kurduğu webmaster aracı. Bing Web Yönetim Aracı Bing Web Yönetim Araçları Microsoft’un Bing arama motorunun parçası olarak ücretsiz bir hizmettir. Webmasterlara web sitelerini Bing dizini tarayıcısına eklemelerine izin verir. Yandex.Webmaster Yandex’in site yöneticileriyle iletişim kurduğu… Okumaya devam et Ücretsiz Webmaster Araçları Listesi

Yayım tarihi
Bilgi Tarlası olarak sınıflandırılmış

Dark Social Nedir?

Dark Social, en basit tanımıyla ölçümleme araçlarıyla ölçülemeyen internet trafikleridir. Bazı kaynaklara göre bu trafiğin oranının %70 olduğunu söylüyor. Dark Social kanallara: Irc, E-posta, SMS, Whatsapp, Reddit, Twitter, Tumblr, LinkedIn, Viber, Tinder ve diğer tüm özel mesaj yöntemleri dahildir. Dark Social Pazarlama Karanlık sosyal trafik, günümüzde pazarlama için de kullanılıyor. Facebook Messenger’a verilen reklamlar, Snapchat… Okumaya devam et Dark Social Nedir?

Yayım tarihi
Bilgi Tarlası olarak sınıflandırılmış

500 Internal Server Error Nedir?

500 Internal Server hatası, bir sunucu hatasıdır. Bu uyumsuzluk genel olarak .htaccess dosyasının yanlış yapılandırılmasından meydana geliyor. Bir diğer neden ise uyumsuz PHP sürümleri olabilir. Sitenizin yazıldığı PHP sürümü kaçsa, sunucunuz da aynı sürümde çalışmalıdır. PHP şuanda 7.3 sürümünde. Bu nedenle sunucunuzun ve sitenizin son sürümde çalışması her zaman güvenliği arttıracak ve problemleri giderecektir. 1.… Okumaya devam et 500 Internal Server Error Nedir?

Yayım tarihi
Bilgi Tarlası olarak sınıflandırılmış

İşletim Sistemi Nedir?

İşletim Sistemi, bilgi işleyen cihazlarda (Bilgisayar, tablet, telefon) çalışan ana yazılımdır. Bu sayede kullanıcılar kod veya komut yazmadan tıklama ile cihazları kullanabilirler. İşletim sistemleri donanımlar ile kullanıcılar arasında köprü görevi görür. Popüler İşletim Sistemleri Windows Linux (Ubuntu Centos vs) Android Mac OS X

Yayım tarihi
Bilgi Tarlası olarak sınıflandırılmış

Fake Mail Nedir? Geçici Maille Farkı Nedir?

Çoğu internet korsanı, insanları yemlemek için sahte (fake) mail gönderimi sağlıyor. Bu sayede bilgilerinizi yada bilgisayarınızı ele geçirebiliyor. Bu nedenle gelen kutunuzdaki maillerin uzantısı ne olursa olsun dikkatli olmanız ve eklentileri kolayca açmamanız gerekiyor. Sahte bir mail adresi ile mail gönderimi sanıldığının aksine çok daha kolaydır. Fake Mail Açma (Geçici Mail) Bazı sitelere mail adresinizi vermek… Okumaya devam et Fake Mail Nedir? Geçici Maille Farkı Nedir?

Yayım tarihi
Bilgi Tarlası olarak sınıflandırılmış

Banner Nedir?

Banner; Web sitelerinde belirli ölçülerle ve amaçlarla dizayn edilmiş reklam görselleridir. Bir banner temiz ve basit olmalıdır. Karmaşık olmamalı okunabilir olmalıdır. Bir banner %70’den fazla yazı içeriyorsa bir çok reklam platformu bu banneri Kabul etmeyecektir. Bir banner nasıl yapılır sorusuna cevaplarımız aşağıdaki gibidir. Resim kalitesi yüksek piksel olmalıdır. Alakasız banner tasarımları reklamımızı ve sitemizi yansıtmayacağı… Okumaya devam et Banner Nedir?

Yayım tarihi
Bilgi Tarlası olarak sınıflandırılmış