VPN Nedir?

VPN, Türkçesiyle Sanal Özel Ağ olarak adlandırılan, uzaktan erişim yoluyla farklı ağlara bağlanmayı sağlayan bir teknolojidir. İngilizce olarak Virtual Private Network şeklinde adlandırılır. VPN sanal bir ağ oluşturur ve o ağa bağlanan bir cihaz, fiziksel olarak bağlıymış gibi o ağ üzerinden veri alışverişinde bulunur. VPN bağlantılarınızı güvenli hale getirir ve şifrelerinizin, kimliğinizin bulunamamasını sağlar. Ayrıca… Okumaya devam et VPN Nedir?

SSL Nedir?

SSL, İlk kez Netscape tarafından 1994 yılına geliştirilen güvenlik soket katmanı İngilizcesi ile Secure Sockets Layer bilgisayar ağı üzerinden yapılan haberleşmeyi kriptolar ve güvenliği artırır. Karşı tarafla iletişime geçtiğinde kimlik doğrulaması ve asimetrik şifreleme kullanır. Bu sayede veri gizliliğine izin verir. Bu protokol e-mail, internet siteleri, anlık mesajlaşma hatta faks sistemlerinde dahi kullanılmaktadır. Günümüzde otoriter… Okumaya devam et SSL Nedir?

WordPress Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Bildiğiniz gibi WordPress en gelişmiş güvenlik önemlerine sahip CMS’tir. Yine de buna rağmen bazı güvenlik açıkları oluşabiliyor. WorPress’de Saldırı Koruması Sizlere All In One WP Security & Firewall eklentisini tavsiye ediyorum ve kurulumunu anlatmaya başlıyorum. Öncelikli olarak Dashboard ekranında, sitenizin şuanki güvenlik puanını gösteren bir bar var. Settings Ekranında, Wp Version Info sekmesinde yer alan… Okumaya devam et WordPress Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Web Sitenizin Güvenlik Açıklarını Tespit Etmek İçin Araçlar

Web sitesi sahipleri sitelerini arama sonuçlarında ileri taşımaya çalışırken güvenlik açıklarını genelde ihmal etmekteler. Siteniz arama sonuçlarında ne kadar ileri olursa olsun, sitenizi saldırılara açık hale getiren bir güvenlik açığı sizin için en büyük tehlikedir.