İçeriğe geç

Anahtar Kelime Nedir?

İçeriği tek kelimeyle yada uzun kuyruk şekilde özetleyen ve arama motorlarında çıkan sorgulara Anahtar Kelime denir.

Doğru anahtar kelimeler, içerikle uyumlu olmalı ve eşleşmelidir.

Uyarı: SEO’da hangi anahtar kelimede yer alacağınıza, siz değil Google karar verir. Bu karara erişme şansı elde etmek isterseniz ise Google Ads kullanmanız gerekmektedir.

Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Anahtar kelime araştırmak  için, çeşitli araçlardan yararlanmanız gerekmektedir. Bu araçlardan en önemli ikisi Google anahtar kelime planlayıcı ve SEMrush’tır. SEMrush kullanarak rakiplerinizin hangi anahtar kelimede yer aldığını ve trafiğinin yüzde kaçının bu anahtar kelimeden geldiğini görebilirsiniz.

Ayrıca SEO’da yer aldığınız anahtar kelimeler harcama yapmadan trafik sağladığı için, her bir anahtar kelimeden gelen trafiğin maddi değeri vardır.

Anahtar Kelime Yoğunluk Oranı Nedir? Bir anahtar kelimenin sayısı ile, web sayfasındaki toplam içeriklerde yer alan kelimelerin sayısı ile karşılaştırıldığında elde edilen yüzdelik değerdir. Ünlü SEO siteleri, %1 ila %3 arasında yer alan anahtar kelime yoğunluğuna dikkat edilmesi gerektiğini belirtmiştir. Yine de bu ölçüm rekabete göre yapılmalıdır.

Arama Terimleri Raporu Nedir? Google ads için, reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini ölçen bir metriktir. Aramalarda ne kadar yer aldığınızı, tıklama oranı gibi değerleri verir.

Anahtar Kelime Nedir?
Oyla
Kategori:Bilgi TarlasıSEO

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir