Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelime, içeriği bir veya birden fazla kelimeyle özetleyen ve arama motorlarında çıkan sorgulara denir.

Doğru anahtar kelime planlaması, içerikle uyumlu olmalı ve açılış sayfasıyla eşleşmelidir.

Uyarı: Google’da sitenizin hangi sırada yer alacağınıza, siz değil Google karar verir. Bu karara erişme şansı elde etmek isterseniz ise Google Ads kullanmanız gerekmektedir.

Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Anahtar kelime araştırması için, çeşitli araçlardan yararlanmanız gerekmektedir. Bu araçlardan en önemli ikisi Google Ads anahtar kelime planlayıcı(Eski adıyla aracı) ve SEMrush’tır. SEMrush kullanarak rakiplerinizin de sorgularını bulabilirsiniz. Ayrıca bu kelimelerle ne kadar bir trafik aldığını görebilirsiniz. Analiz için kullanılabilecek bir diğer araç ise Ubersuggest’dır.

Ayrıca SEO’da yer aldığınız kelimeler harcama yapmadan trafik sağladığı için, her bir anahtar kelimeden gelen trafiğin maddi bir kazanımı vardır.

Yoğunluk Oranı Nedir? Bir anahtar kelimenin sayısı ile, web sayfasındaki toplam içeriklerde yer alan kelimelerin sayısı ile karşılaştırıldığında elde edilen yüzdelik değerdir. Ünlü SEO siteleri, %1 ila %3 arasında yer alan anahtar kelime yoğunluğuna dikkat edilmesi gerektiğini belirtmiştir. Yine de bu ölçüm rekabete göre yapılmalıdır.

Arama Terimleri Raporu Nedir? Google ads için, reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini ölçen bir metriktir. Aramalarda ne kadar yer aldığınızı, tıklama oranı gibi değerleri verir.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir