Allianz bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır?

Finans

Allianz bireysel emeklilik iptali işleminin gerçekleştirilebilesi için müşterilerin tercih edebileceği iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birinin değerlendirilmesi ile genel olarak 10 iş günü içerisinde iptal gerçekleşmektedir ve biriken hesaplardaki bakiyenin hesaba aktarımı gerçekleşmektedir. Fakat iptal işlemi yapmak istiyorsanız, bilmelisiniz ki; bir kesinti yapılması söz konusu olacaktır. Bu kesintinin miktarı ise fona katılım bedeli ve benzeri gibi değişkenler göz önüne alınarak belirlenecektir.

Bireysel emeklilik daha önceleri Türkiye’de yaşayan vatandaşların tercihen katılım sağladığı bir sistemdi ve 2017 tarihi itibari ile çalışanların katılması zorunlu olan bir sistem haline geldi. Buna göre çalışan bireylerin her ay maaşlarından belirli bir oranda kesinti yapılmaya başlandı fakat kişilerin BES cayma hakkı da saklı tutuldu. Allianz Sigorta ve Emeklilik üzerinden BES hesabı olan ve bu hesabı bozmak isteyen kişilerin tercih edebileceği yollardan ilki; çağrı merkezi ile başvuru, diğeri ise başvuru formu ile başvuru olmaktadır.

Başvuru Formu ile BES İptali

Başvuru formu ile Allianz bireysel emeklilik iptali yapabilmek mümkündür. Bu seçenek ile BES iptali işleminin yapılabilmesi için kişiler, Allianz Sigorta’nın resmi internet sitesi üzerinden BES iptali başvuru formunu indirebilmektedir. Bu formun doldurulması ve şirkete teslim edilmesi ile BES iptal etme süreci başlamaktadır. Başvuru formunun teslim edilmesinden sonra genel olarak 10 iş günü içerisinde iptal gerçekleşmektedir.

Başvuru formuyla BES iptali yaptırmak görüldüğü gibi uğraş gerektiriyor. Eğer daha kısa bir zamanda, zahmetsiz bir şekilde iptal işlemi yapmak istiyorsanız çağrı merkezi seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezi ile BES İptal Etme

Allianz’da bulunan BES birikiminizi iptal etmenin bir yolu da; çağrı merkezi aracılığıyla iptal başvuru yapmaktır. Bunun için direkt olarak 444 08 53 numaralı Allianz Sigorta’nın çağrı merkezini arayabilir, müşterisi temsilcisine BES iptali yapmak istediğinizi bildirebilirsiniz. Çağrı merkezine başvuru sonrasında Allianz bireysel emeklilik iptali süreci hemen başlayacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

İster başvuru formuyla olsun, ister çağrı merkezi üzerinden olsun BES iptali yapmadan önce mutlaka hesabınızdan yapılacak olan kesinti hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 1]

2 thoughts on “Allianz bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır?

  1. Bir de SEO uzmanı güya olacaksın sitemizde makaleyi çalıp sitene ekliyorsun bu mu senin hak anlayışın ? R10 da da varsın bana ulaş seopro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir