5 Etkili Sunum Tekniği

Sunumlarımız bazen dinlemeyebilir. Bazen suçu sadece karşı tarafa atarız. Belki de sorun bizde ve yaptığımız sunumdadır. Bu içeriğimiz ile etkili sunum yapmanın 5 tekniğini öğretiyoruz.

Satışa çok yakınsınız, potansiyel müşterileriniz ve sizler için o büyük gün.. Daha büyük rakamlar elde edebilmek için, işinizi iyi yaptığınız gibi iyi de satmanız gerekir. Eğer ilk ve son sunumunuz başarılı geçerse tebrikler işi kapattınız.
SEO Sunumu Yapmak

Laf Kalabalığı Yapmayın
Satış tamamlayıcı sunumlar yapabilmenin en önemli noktası laf kalabalığı yapmamaktır. Müşteri adaylarınız ilgisiz bir konu hakkında konuşmak istemez. Sizler de detaylarda kaybolan sunumlardan ne kadar sıkıldığınızı düşünün. Anlattıkça anlatan konunun sonunu bir türlü bağlayamayan birini dinlemeyi ister misiniz?

Amaç Çözüm Olsun
Müşteri adaylarınız sorunlara çözüm bulup bulamayacağınızı çok merak ediyor. Sunumlarınızda oluşacak problemleri nasıl çözeceğinizi basit bir dille anlatın. Çok fazla tekniklerden bahsetmeyip, bulduğunuz çözümlerin yararını ve kolaylıklarını gösterin.

Etkili Sunum Teknikleri

Başarı Hikayesi Anlatın
Sadece listelenmiş halde paylaşılan sunumlar bazen can sıkabilir. Eğer başarılı bir müşteriniz varsa o müşterinin bu alandaki yolculuğunu baştan sonra anlatabilirsiniz. Canlı örnekler vermek toplantıyı canlı tutacaktır.

Konulardan Biraz Çıkın
Saatlerce aynı konudan konuşmak sizi de müşterinizi de sıkabilir. Bu nedenle aklınızda olan başka noktalardan da bahsedebilirsiniz. Bu süreçte minik şakalar yapmakta müşterinin ilgisini toparlayabilir. Kimseyi küçük düşüren şakalar yapmayın.

Monolog Yapmayın
Sadece kendisi konuşan ve başkalarının konuşmasını istemeyen kişilere monolog denir. Sunum yaparken kapalı cümleler yerine sizi dinleyen insanlara da soru sormayı söz vermeyi unutmayın.
Monolog Yapmayın

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir