301 Yönlendirme Nedir? WordPress 301 Yönlendirme

Anlamsal SEO

Birçoğumuz Google Search Consol’da çıkan 404 hatalarından bıktık. Yeri geliyor her gün bu geçersiz sayfalarla karşılaşıyoruz. Bu 404 hataları Seo kaybına da sebep oluyor. Bu yüzden düzenli olarak bu sayfaları yönlendirmeniz gerek. WordPress 301 yönlendirmesi yapmak için birçok eklenti mevcut. Bu eklentiler içinden en pratik ve en kolay olanı, Redirection’dur. Bu eklentiyi nasıl kuracağınızı ve sayfaları nasıl başka bir adrese yönlendireceğinizden bahsedeceğiz.

Redirection ile 301 Yönlendirmesi

Herkes tarafından kolayca kullanılabilen bir eklenti özelliğine sahip. Bu sayede çok hızlı bir şekilde sayfaları başka URL’lara yönlendirebileceksiniz. Yapmanız gereken ilk şey Eklentiler > Yeni ekle diyerek Redirection eklentisini kurun. Daha sonra Araçlar > Redirection sekmesine tıklayarak eklentimizi açalım.
301 yönlendirme
Resimde de görüldüğü üzere yukarıda yazan “Add New” bölümüne tıklayalım. Bu noktadan sonra yönlendirmemizi yapabiliriz.
redirection
Add New dedikten sonra karşımıza böyle bir sayfa gelecek. “Burada Source Url” yazan bölüme, Search Consol’da hata veren sayfanın Url adresini yazıyorsunuz. “Target Url” yazan kısma ise yönlendireceğiniz sayfanın Url adresini yazıyorsunuz. Group, redirection olarak kalsın. Daha sonra “Add Redirrect” butonuna basarak yönlendirme işlemini bitiriyoruz. Hepsi bu kadar. Geçersiz olan bütün sayfaları bu şekilde farklı bir sayfaya yönlendirerek, Search Consol’daki hatalardan kurtulabilirsiniz. Tabi yönlendirme işlemini bitirdikten sonra Search Consol’a giderek düzeltildi olarak işaretlemenizi yapın. Hatalı sayfa gözükmez artık ancak hatalı sayfa sayısı belli bir süre sonra kaybolacaktır.

Sayfa Puanı
Bu sayfayı puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir